Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

 

  
Для переходу у відповідний розділ натисніть на назві або зображенні

 

  

 

   

  
 
 
 
 Реклама-Оголошення
 
Реклама в газеті
 
Передплата
 
Про нас 

---------------------------------------------------------------------

Бермудський трикутник.  Як зникне районна преса?

 

Хочу застерегти «гарячі голови»: цього допустити не можна! Адже зараз, в дуже складній для держави ситуації, коли триває справжня інформаційна війна, яку веде проти нас сусідня держава, вважаю, всі ми маємо подбати про інтереси України та її народу.  І це не просто пафосні слова, це дійсно дуже важливо, адже не для того ми всі ці роки стримували негативні й нищівні сценарії реформування, щоб зараз, коли нарешті з‘явилась політична воля на «розвладнення» ЗМІ, своїми ж руками  хочемо  знищити місцеву пресу.

Реформування «всіх і відразу» в сьогоднішніх реаліях політичної, економічної, фінансової і бюджетної кризи означає знищення місцевої преси.

Крах районної преси виглядає практично неминучим.

Ми маємо  реформу , навіть не уявляючи, не прораховуючи її . Результати реформи є просто нічим. Так реформування не робиться!

У перспективі, після реформування, треба виходити на створення постійно діючої загальнодержавної цільової програми «Мала преса», націленої на грантову підтримку місцевих газет. Фінансуватись програма має з державного бюджету, моніторитись – структурними підрозділами Держкомтелерадіо.

Аргументи на кшталт: «Нічого, загинуть одні газети – на їх місце прийдуть інші» відкидаємо відразу, бо не прийдуть. Ніхто не займатиметься збитковим бізнесом в малих районах.

Ми часто говоримо про необхідність вивчення зарубіжного досвіду реформування медіа, особливо в країнах колишнього так званого «соцтабору», однак жодного кроку для цього ще не зробили.

Ми маємо усвідомити: країна у величезному боргу перед місцевими, особливо районними газетами. Двадцятирічна відсутність політичної волі до реформування  призвела до їх стагнації. В багатьох випадках це вже навіть не журналістика. Влада на місцях не завжди  цензурує ЗМІ. Наші публікації це доводять. Влада району завжди ставилась толерантнно до місцевих журналістів. Ніякого тиску , як на місцеві ЗМі не існувало .

Обладнання для нового проекту відеоновин району було  закуплене при сприянні адміністраціх і  Кам- Бузької районної ради.

 На сьогодні  все  припиняється.

Припиняє роботу сайт  відеоновин  Кам'янеччини.Користуючись нагодою -  висловлюю щиру вдячність нашим глядачам і користувачам.

Відновити  роботу буде   неможливо  . В  подальшому потрібно буде затратити набагато  більше коштів.  Оплата за хостинг на сайті  буде в чотири рази вища.

Це потрібно  , чи не потрібно?

 Перегляди на сайті становили  ь від  500 до 700 користувачів.

 Це при тому , що в Україні йде інформаційна війна?

 Вона починається не на рівні власників  телеканалів -олігархів.Вона починається з місцевих ЗМІ.

В загальному нас переглянуло  більше 350000 абонентів. Враховуючи  країни як близького так і далекого зарубіжжя.

Система сайту була створена за підтримки  Кам - Бузької районної ради.   

Планувалось як окремий підрозділ газети.  З окремим фінансуванням.

Починали  з переглядів 50  на день. Зараз  від 500 до 800 переглядів. Спілкуючись з колегами, вияснив,що   для району це не поганий показник. 

Альтернатива друкованим  ЗМІ- електронні  засоби  масової інформації.

Тим більше,що вони не підлягають роздержавленню! Засновниками  КП  може залишитись  владна структура і підприємці району.  З виділення в окрему структуру.

Затрати значно менші. Оперативність надання інформації значно вища.

Доступність  до інформації на протязі 3 хвилин. При катастрофах  , ніхто не буде заходити в "фейсбук", щоб вияснити ,що сталось!

Довіра до місцевих  інтернет змі значно вища , чим ви собі уявляєте!

За цим майбутнє !  Якщо закриємо очі на проблеми - місцевої преси втратимо те, що маємо!

Чотири роки назад  було прийнято рішення фінансувати  сайт відеоновин району. Певні кошти  було виділено рішенням  Кам- Бузької Районної ради на сесії .

Продовження роботи не буде.

 Обладнання,якщо за ним не слідкувати , буде непридатне до використання, з технічних причин, на протязі 2 місяців.

Чи варто було розпочинати? Закривати чи розвивати? Вже припинили роботу сайту! Що далі?

 Чому радехівщина може дозволити собі утримувати  телебачення ,и радіо і інше.

Камянецька " бідося" не має можливості  утримати навіть газету, не говорячи про нові електронні  ЗМІ.

 

Степан Сушко 

---------------------------------------------------------------------

 Заміна  паперових грошей на монети.

 

Національний банк України планує поступово замінити банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень монетами відповідних номіналів. Ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, які зараз перебувають в обігу», - повідомляється на сайті НБУ. За інформацією регулятора, українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів, поки монети природно і поступово не замінять банкноти в обігу. Нацбанк нагадав, що оновлення номінального ряду національної валюти є плановим і почалося з банкноти номіналом 100 гривень зразка 2014 року, запровадженої в обіг 9 березня 2015 року. Довідка УНІАН. У вересні 1996 року в Україні було проведено грошову реформу, внаслідок якої єдиним законним засобом платежу на території України стала українська гривня. Нині в обігу перебувають купюри номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 гривень, а також монети номіналом 1, 2, 5, 10, 25, 50 копійок і 1 гривня. Згідно з чинним законодавством України, виготовлення та зберігання банкнот і монет, встановлення їх номіналів, платіжних ознак та дизайну, а також порядку заміни пошкоджених банкнот і правил їх випуску в обіг належить до виключної компетенції Національного банку України.
 Якщо логічно подумати -  монети меншої вартості не матимуть купівельної здатності.
Черговий виток інфляції хочуть приховати  за реформами національного банку.

Товар після реформи  має вартувати не менше 1 гривні.

Копійки вартістю менше  50 також виводяться з обігу на протязі певного часу.

Степан Сушко

 

 ---------------------------------------------------------------------

 Нардепи пропонують скасувати 3 групу єдиного податку

У парламенті був зареєстрований законопроект № 8089, яким передбачено повне скасування третьої групи для платників податків за спрощеною системою.

Про це пише ain.ua.

Скасування 3 групи "спрощенки" - одна з норм, яку пропонують депутати. Також, пропонується внести зміни в умови 2 групи.

За словами авторів проекту, 2 групу часто використовують великі мережі магазинів, щоб уникати сплати податків.

А 3 група, за словами авторів проекту, часто використовується, щоб оптимізувати виплату зарплат: мова йде про випадки, коли фактично наймані співробітники укладають з роботодавцем договір як ФОП, що дозволяє економити на податках із зарплати.

Тому для суб'єктів, які займаються оптовою торгівлею, пропонують заборонити 1 і 2 групи, для 2 групи - обмежити види діяльності підприємцями:

які займаються виробництвом товарів, роздрібним продажем товарів з торговельних місць на ринках;

діяльністю в сфері ресторанного господарства в будівлі площею до 20 кв м або з використанням засобів пересувної торгівлі;

виконанням робіт/наданням послуг (в т.ч. побутових);

роздрібної торгівлі дистанційним методом (сюди, судячи з усього, потрапляють інтернет-магазини).

2 групу пропонують заборонити для компаній, які торгують складною електронікою, ліками, ювеліркою, товарами високого цінового сегмента і т.д.

А 3 групу пропонують повністю скасувати - ФОПам, які працюють за цією схемою, пропонують переходити на 2 групи, якщо вони відповідають умовам.

Ще одне нововведення проекту: зниження основної ставки ПДВ з 20% до 16% - щоб бізнеси перестали намагатися оптимізувати сплату цього податку.

Всі ці заходи, на думку авторів проекту, допоможуть вивести українську економіку з тіні.

Зараз в Україні діє спрощена система оподаткування (так звана "спрощенка") - це спеціальний податковий режим, розрахований на малих підприємців.

Його основна перевага - сплата єдиного податку замість окремих податків і зборів, спрощена бухгалтерія і звітність.

Залежно від обороту в ній передбачені 4 групи: 1,2,3 групи доступні для фізосіб-підприємців, 4 - тільки для сільгосп-підприємств.

3 група - дуже популярна серед українських IT-підприємців та фрілансерів, з поточною ставкою єдиного податку в 5%.

Раніше у Державній фіскальній службі заявляли про необхідність відмови від спрощеної системи оподаткування та поступове переведення малих підприємців на загальну систему

 ---------------------------------------------------------------------

 Дослідження: Мінеральна вода у пляшках містить мікропластик.

 

Результати міжнародного дослідження мікропластику свідчать, що бутильована питна вода забруднюється від самих пляшок.

У рекламі воду у пляшках представляють як чистий та корисний для здоров'я продукт. І ми, споживачі, охоче у це віримо. Статистика продажів бутильованої води свідчить сама за себе: глобальний щорічний обіг у галузі становить близько 119 мільярдів євро (147 мільярдів доларів США). Ці масштабні цифри, однак, можуть дещо затьмаритись результатами нового дослідження, опублікованого Orb Media (громадською журналістською мережею з центром у Вашингтоні) спільно з Deutsche Welle. Досліджувались продукти одинадцяти виробників, які були придбані у 19-ти місцях, розташованих у дев'яти країнах. Забруднення різного ступеня було встановлене у 93 відсотках проб.

Люди вживають дедалі більше бутильованої води. Згідно з даними статистичного порталу Statista, у 2017 році ми випили близько 391 мільярда літрів води з пляшок. У 2012-му річний показник становив лише 288 мільярдів. Зважаючи на ці велетенські цифри, дослідження підняло важливе запитання: наскільки шкодить здоров'ю споживання маленьких та мікроскопічних частинок пластику? 

Це - комплексне питання. Навіть зважаючи на те, що сьогодні в оточуючому середовищі мікропластик є всюдисущим, токсикологи поки що перебувають тільки на початку пошуку відповіді на нього. "Ми просто ще не знаємо, скільки цих частинок насправді потрапляють у кров", - каже керівник Центру екології навколишнього середовища Університету штату Аризона (США) Рольф Халден. "Багато з них можуть бути завеликими, - пояснює він. - І є небезпека потрапляння таких частинок у тканини організму".

 ---------------------------------------------------------------------

 Уряд ввів монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті

Кабінет Міністрів ввів монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Відповідне рішення уряд ухвалив 14 березня на засіданні, передає «112-Україна».

Згідно з документом, розмір щомісячної виплати готівки затверджують обласні та Київська міська державна адміністрація. Їх сума визначається множенням середньої вартості проїзду в громадському транспорті на 30 поїздок.

Постанова набирає чинності протягом двох місяців після ухвалення.

Для осіб, які мають право на кілька пільг, призначається щомісячна готівкова виплата найбільшою з них.

Розмір таких виплат не враховується при розрахунку загального доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги.

Для осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, розмір виплат збільшується на 20%.

Для осіб з інвалідністю 1-ї, 2-ї групи та дітей з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах, закладах загальної середньої та професійної освіти, розмір виплати подвоюється.

--------------------------------------------------------------------- 

 Поліція інформує

Збив хлопця і втік з місця пригоди

 

10 березня ц.р. близько 2 години, вночі, у с.Забужжя,  Кам'янка-Бузького району, невідомий водій на невстановленому транспортному засобі, здійснив наїзд на 23-річного місцевого мешканця, який знаходився на узбіччі дороги, внаслідок чого останній отримав тілесні ушкодження.

Автомобіль втік з місця події.  Проведеними  пошуковими заходами працівниками Кам'янка-Бузького відділу поліції встановлено транспортний засіб марки "Фольцваген-Пассат", що причетний до ДТП,  в подальшому проведеними оперативно-пошуковими заходами встановлено водія вказаного  автомобіля, яким виявився 30-місцевий мешканець.

Відомості по даному факту внесено до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 ККУ, де санкцією статті передбачено накладення  штрафу у розмірі від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботами на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.Досудове розслідування триває.

 

Світлана АНДРУХ,

старший інспектор сектору моніторингу

Кам'янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області,

капітан поліції

 ---------------------------------------------------------------------

 Трагедія в  с. Ременів.

Колесо від вантажівки влетіло у жінку, вона загинула 10 березня 2018 - 11:58 Від отриманих травм жінка померла до приїзду швидкої допомоги . У  селі Ременів 10 березня з причепа вантажівки відлетіло колесо і на зупинці громадського транспорту смертельно травмувало жінку.. Зазначається, що колесо відлетіло з причепу вантажівки під час руху близько 10:00 на трасі Львів – Радехів – Луцьк. Далі воно влетіло у жінку, яка добиралась на  новостворену зупинку в районі котеджного містечка  "Гетьманське" .  Від отриманих травм 41-річна місцева мешканка , мати двох дітей,  померла до приїзду швидкої допомоги. Працівники поліції з’ясовують обставини події. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження.
                     

Степан Сушко

 ---------------------------------------------------------------------

  Інтернет  як засіб масової інформації

 Сьогодні Інтернет-ресурси користуються неабиякою популярністю - «інформуватися» на дивані доволі зручно.?

Популя рною є думка, що, наприклад, мешканців можна задовольнити звичайною газетою. Проте знаходяться й такі, які бачать доцільність створення онлайн-видань у містечках та селищах.  За  друковані змі потрібно платити за передплату. Молодь ,  вважає найкраще зайти в   світову мережу і прочитити новини.

 

Перевага Інтернет-ЗМІ - в оперативності та незалежності від розміру шпальти.

 

Інтернет-ЗМІ - це альтернативне джерело інформації, яке регулярно висвітлює поточні події міста, району, а також повідомляє про найцікавіші події області та країни». 

Світова практика показує, що навіть наймасштабніші та найпопулярніші друковані видання втрачають свій тираж і поступово переходять у Інтернет-простір

 

. Це - молодь мегаполісів та обласних центрів. Зважаючи на те, що лише трохи більше третини населення України має доступ до Інтернету, основним джерелом інформації для людей залишається телебачення та друковані ЗМІ». 

Стрімкий розвиток Інтернет-видань характерний для обласних центрів. Але для міст, населення яких складає менше 30-50 тисяч, це - лише перспектива на майбутнє.

 

Данський журналіст, керівник програми MyMedia Майкл Андерсен, питання про Інтернет-ЗМІ як альтернативу друкованим виданням прокоментував так: «В принципі, таке можливо, але не зараз. Звісно, в майбутньому я не бачу інших варіантів, окрім як розвиток Інтернет-ресурсів . 

Звичайно, можна читати статті онлайн, але поки це не стане зручно всім, такий варіант неможливий

 

Андерсен назвав країни, досвід яких варто використовувати для розвитку Інтернет-ЗМІ в Україні: «З точки зору демократії та свободи, адже все це - частина демократичної революції, можна дивитися на Польщу та Сербію. Це ті країни, які найближчі до нас, вони мають хороше технічне забезпечення, що дозволяє впроваджувати Інтернет-реформи. Ну і, звичайно, одна із найсильніших країн колишнього Радянського Союзу – Грузія».

 

На думку експертів, на даний момент Україна дійсно готова до повноцінного розвитку Інтернет-ЗМІ у громадах поширенням технологій ситуація повинна змінитися. Люди у малонаселених пунктах  матимуть доступ до інформації Онлайн-ресурси в перспективі зможуть заповнити ці прогалини.

                          Чому ми не працюємо на майбутнє?

           Степан Сушко

 ---------------------------------------------------------------------

 

За різними статистичними даними, за кордоном сьогодні працює кожен сьомий українець, тобто більш як 7 мільйонів громадян працездатного віку. За підрахунками соціологів, в середньому близько 50 людей на добу назавжди покидає Україну. А в останні роки вік українських емігрантів зменшився, саме молодь активно полишає території України.

Адже, як зазначають у компанії «Research&Branding Group», яка спеціалізується на маркетингових та соціологічних дослідженнях, емігрантські настрої в Україні зараз активно посилюються саме серед молоді. Зокрема, за офіційними статистичними даними, більшість трудових мігрантів з України – це особи віком 20–34 роки. При цьому, як зазначають у Державній службі статистики, через масштабну трудову міграцію, передусім серед молоді, частка осіб з вищою освітою серед населення у віці 25–35 років у країні постійно зменшується.

Окрім того, молоді українці їдуть навчатися закордон, де часто і залишаються працювати. Так, зараз в Польщі перебуває близько 17 тисяч студентів з України. Всього ж в європейських ВНЗ навчається близько 50-55 тисяч українців.

А  за даними дослідження 40% опитаних українців скоріше хотіли б поїхати за кордон на постійне місце проживання, а 60% - хотіли б працювати за кордоном. Тобто загалом  багато  опитаних готові стати мігрантами. При цьому більшою мірою виявляють бажання поїхати за кордон на постійне місце проживання або на роботу мешканці Західного та Центрального регіонів, чоловіки, люди молодшого віку, з вищим рівнем освіти та доходів.

Чому молоді люди покидають Україну та яку небезпеку це становить для держави?  

Чим зумовлена масова міграція української молоді?

Міграція молоді не є відірваною від міграційних процесів взагалі. Чинником зростання трудової міграції серед молоді є складна економічна ситуація в країні. Але разом з тим трудова міграція з України відбувається не перший рік. Якщо проаналізувати, то міграція з України уже має двадцятилітній історичний досвід. У 90-х, коли відкрились кордони, наші люди почали їздити за кордон, спочатку як «човники», а далі вони побачили можливості працевлаштування, що давало їм достойний заробіток. Зараз виросло уже покоління дітей, батьки яких були заробітчанами. І, відповідно, багато хто з них зараз теж мігрував до батьків. Так, тимчасові мігранти перетворились на постійних, живучи цілими сім’ями за кордоном.

Ще один чинник – це знання іноземної мови. Якщо раніше обмеженням для виїзду закордон було незнання мови, недостатня інформованість, то на сьогодні все змінилось. І молодь уже вільно вивчає іноземні мови та завдяки Інтернету знає про те, де можна отримати стипендію, потрапити у якусь програму для навчання за кордоном.

На міграційні процеси впливають і ті фактори, що наші країни-сусіди, як-от Польща, теж, як і Україна, потерпають від демографічних проблем. І попри всю антиміграційну риторику деяких політичних сил вони зацікавлені у тому, щоб наша талановита та перспективна, демографічно активна молодь переїжджала у їхні країни. Невеличкий приклад: якщо ви прогуляєтесь вулицями Києва, ви побачите безліч оголошень про те, що запрошується молодь на навчання, роботу в Польщу і так далі.

У нас надзвичайно швидко зростає кількість українських студентів за кордоном. І з одного боку, це чудово, бо люди набираються іноземного досвіду, пізнають нові речі. Але тут погано те, що більшість з цих людей розглядають цю освіту, як можливість залишитись за кордоном. Тим більше, що їх до цього заохочують країни їхнього перебування, які зацікавлені у таких емігрантах.

 

 

Міграція молоді не є відірваною від міграційних процесів взагалі. Чинником зростання трудової міграції серед молоді є складна економічна ситуація в країні. Але разом з тим трудова міграція з України відбувається не перший рік. Якщо проаналізувати, то міграція з України уже має двадцятилітній історичний досвід. У 90-х, коли відкрились кордони, наші люди почали їздити за кордон, спочатку як «човники», а далі вони побачили можливості працевлаштування, що давало їм достойний заробіток. Зараз виросло уже покоління дітей, батьки яких були заробітчанами. І, відповідно, багато хто з них зараз теж мігрував до батьків. Так, тимчасові мігранти перетворились на постійних, живучи цілими сім’ями за кордоном.

Ще один чинник – це знання іноземної мови. Якщо раніше обмеженням для виїзду закордон було незнання мови, недостатня інформованість, то на сьогодні все змінилось. І молодь уже вільно вивчає іноземні мови та завдяки Інтернету знає про те, де можна отримати стипендію, потрапити у якусь програму для навчання за кордоном.

На міграційні процеси впливають і ті фактори, що наші країни-сусіди, як-от Польща, теж, як і Україна, потерпають від демографічних проблем. І попри всю антиміграційну риторику деяких політичних сил вони зацікавлені у тому, щоб наша талановита та перспективна, демографічно активна молодь переїжджала у їхні країни. Невеличкий приклад: якщо ви прогуляєтесь вулицями Києва, ви побачите безліч оголошень про те, що запрошується молодь на навчання, роботу в Польщу і так далі.

У нас надзвичайно швидко зростає кількість українських студентів за кордоном. І з одного боку, це чудово, бо люди набираються іноземного досвіду, пізнають нові речі. Але тут погано те, що більшість з цих людей розглядають цю освіту, як можливість залишитись за кордоном. Тим більше, що їх до цього заохочують країни їхнього перебування, які зацікавлені у таких емігрантах.

 

Зараз ми цього не бачимо, а тому молоді люди виїжджатимуть і в подальшому.  Цьому є пояснення – немає якісних робочих місць. При цьому, це не означає безробіття, бо робота, як така, в Україні є. А якісне робоче місце – це коли є хороша оплата праці, можливість кар’єрного росту та розвитку.

На сьогоднішній день праця в Україні знецінена. І знецінена, насамперед, кваліфікована праця. Тобто робота, для якої потрібна освіта – це лікарі, вчителі, науковці. Молода людина в Україні здобуває освіту, витрачає для цього свій час та зусилля, а потім не може знайти якісне робоче місце. Ми маємо таку неефективну економічну модель і змін на краще поки у нас не передбачається. А тому соціальні умови для молоді є неприйнятними: заробітна плата є невеликою, перспективи пенсійного забезпечення мінімальні. І наша молодь, дивлячись, як живуть люди у цій країні і яке їх чекає майбутнє, не хоче цього сприймати. 

Новый слой...